מערכת הטבע

"כבר אין מקום בעולם ובאוקיינוסים לכל הפלסטיק שאנחנו זורקים"

הטבע בגימטריה שווה אלהים. למה בכלל אומרים מערכת הטבע, כאילו שזה ברור מאליו שזו מערכת? כי זה באמת ככה, ברור שזו מערכת, מערכת שפועלת עם לחצים על מנת להגיע לאיזון. כל חוסר איזון יגרום ללחץ שיביא לאיזון, הטבע זו מערכת הרמונית, "הוליסטית", שלמה. חלק מהאתאיסטים יגידו שהם לא מאמינים באלוהים, אלא בטבע, לפי דעתי זה בדיוק אותו הדבר, הרי הטבע בשלמותו בתור מערכת אחת שלמה ודבוקה בעצמה היא מערכת הבריאה האלוהית. יש בטבע דוגמאות להכול, מר-מתוק, קר-חם, כואב-נעים, הטבע כולל וכלול מהכול, ידו בכל ויד כל בו.

אם נסתכל על הטבע, הוכל ללמוד ממנו הרבה דברים. למשל, הזאבים, שלכאורה רעים אל הכבשים, בעצם הם חלק מאותה מערכת ששומרת על הכבשים. הזאבים ברוב המקרים יתפסו דווקא את הכבשים החלשות, החולות כיוון שהן איטיות וקלות יותר לתפיסה כך שבעצם, הזאבים מגנים על הכבשים הבריאות מפני מחלות ומגפות שהחלשות יכולות להעביר להם. אפילו לזבובים יש תפקיד, וליתושים, כל מה שקיים הוא בעל ערך ויש לו חשיבות בטבע. דבורים מאביקות את הפרחים, צבועים ונשרים מנקים את הזבל על ידי אכילת הנבלות. הכול מושלם ושלם.

יש כאלו שיגידו שבני האדם הורסים את הטבע או מעל הטבע, מחוץ למערכת הטבע. זאת סוגיה שקשה לענות עליה. האם אנחנו, בני האדם באמת חלק נפרד מן הטבע? לכאורה נראה שכן, אנחנו מנצלים אותו בלי הכרה, כבר אין מקום בעולם ובאוקיינוסים לכל הפלסטיק שאנחנו זורקים. מה שמבדיל אותנו ככל הנראה זה האגו הגדול שלנו. לא תראו אריה שהורג יותר ממה שהוא זקוק לו, כלומר אם תעברו ליד אריה מאוד שבע הוא לא יפגע בכם (אלא אם מדובר בטרטוריה),לעומתו בני אדם נהנים להרע לאחרים, גם אם אין להם רווח ישיר מזה, הרווח שלהם הוא בזה שלאחר רע יותר ממנו, וזה כבר אגו שאין לבעלי חיים, אכזריות ללא סיבה.

אז לכאורה, כאילו סטינו מן הטבע, ואנחנו אולי צריכים לחזור אליו. או שמא אין כזה דבר לא טבעי או מחוץ לטבע?!